Зусилля Дніпра по боротьбі з амброзією область зводить нанівець | ДніпроTalk #56 | Яна Богославська

19.06.2020 22:09   -

Поки в Дніпрі розробляють цілісну програму по боротьбі з амброзією до 2023 року, навколо міста розкидані зарості площею в ЧОТИРИ Дніпра. При цьому ні в області, ні в країні просто не існує програми ліквідації алергену!

Для довідки, пилок амброзії може переноситися повітрям від кількох десятків кілометрів і навіть, до 1 тис. кілометрів від місця зростання. Для людей, у кого немає алергії – це просто бур’ян, а для людей чутливих до рослини – серпень, вересень та частина жовтня перетворюються на пекло.

Бездіяльність – найгірший варіант, тому, щоб протидіяти амброзії, у 2020-му в Дніпрі виділили 10 мільйонів гривень на механічне видалення амброзії, та 2 мільйони – на лікування й діагностику алергенів. Але чи є сенс від витрат, якщо навколо Дніпра безконтрольно проростає карантинна рослина?

Станіслав Жолудєв, голова правління всеукраїнської ГО «Комітет виборців України» зазначив:
“Якщо область не розпочне жодних заходів для ліквідації, то ці гроші будуть просто викинуті у повітря!”

Отже, бездіяльність обласного керівництва в напрямку роботи з карантинними рослинами просто вкраде ці гроші у городян. Так, як бездіяльність держави краде роками у людей здоров’я.

Гість програми ДніпроTalk Олег Семенко, директор міського департаменту екологічної політики наголосив:

“Проблема стосується не тільки сьогоднішніх алергіків – завтра вона може торкнутися особисто кожного. Я це кажу з власного досвіду”

До речі, відтепер боротися з карантинною рослиною стало простіше для ОСББ. Раніше об’єднання співвласників мали самостійно знищувати амброзію, але нова програма внесла зміни. Тепер можна звернутися до комунальників за допомогою. Де залишати заявки? Дивися у новому випуску ДніпроTalk.

Поділитися